Vi er KPI Communications

KPI Communications blev stiftet af Peter Kofler i 2006. Siden da har KPI Communications været det Business-To-Business konsulent- og kommunikationshus, man har ringet til, hvis man vil engagere og drive projekter målrettet iværksættere og små- og mellemstore virksomheder i Danmark. Gennem årene har vi løst spændende opgaver for en lang række danske og internationale virksomheder.

Vi har en bred kontaktflade til iværksættere og små- og mellemstore virksomheder i Danmark, og over 13 års erfaring i rygsækken. Dertil har vi en rækkevidde på over 100.000 virksomheder i vores databaser, hvorfor vi er det konsulent- og kommunikationshus, du benytter, hvis du vil engagere og positionere dig overfor iværksættere og små og mellemstore virksomheder.

KPI Communications udvikler og driver projekter, samt skaber læring, løsninger og resultater til gavn for mennesker, individ og samfund. Vi er med dig hele vejen fra idé, udvikling og ikke mindst i evalueringen og skaleringen. Vores slogan er “Når resultatet tæller” – vi leverer mærkbare resultater til din virksomhed og dit projekt, og sikrer, at du når dine KPI’er. 

Peter Kofler KPI Communications

Peter Kofler

Bestyrelsesformand

4040 4004

peter@kpic.dk

Jonas KPI Communications

Jonas Madsen

Adm. direktør

2843 0387

jonas@kpic.dk

Hannah Plaschke

Direktør, Future of Work

5035 3439

hannah@kpic.dk

Patrick

Emma Øyås

Projektchef

emma@kpic.dk

Tuuli Järvinen

Projektleder

tuuli@kpic.dk

Artem Lazarev Stampe

Projektleder

artem@kpic.dk

Bjørg Nordskar

Projektleder

bjorg@kpic.dk

Jina Rosén Nilsson

Projektleder

jina@kpic.dk

Marlon Vilstrup Campbell

Leder af video produktion

marlon@kpic.dk

Peter Bjørnestad

Grafisk Designer

peterbs@kpic.dk

Malthe Yde Andreasen

Projektkoordinator

malthe@kpic.dk

Erik Lautrup-Larsen

Webudvikler

erik@kpic.dk

Skal du være vores kollega?

Send os din ansøgning til

job@kpic.dk

KPI Communications logo

KPI Communications A/S

Alhambravej 3

1826 Frederiksberg C

Tlf

+45 71 99 25 23

Følg os her

KPI Communications © 2023 |  CVR: 30179390