Vi er KPI Communications

KPI Communications blev stiftet af Peter Kofler i 2006. Siden da har KPI Communications været det Business-To-Business konsulent- og kommunikationshus, man har ringet til, hvis man vil engagere og drive projekter målrettet iværksættere og små- og mellemstore virksomheder i Danmark. Gennem årene har vi løst spændende opgaver for en lang række danske og internationale virksomheder.

Vi har en bred kontaktflade til iværksættere og små- og mellemstore virksomheder i Danmark, og over 13 års erfaring i rygsækken. Dertil har vi en rækkevidde på over 100.000 virksomheder i vores databaser, hvorfor vi er det konsulent- og kommunikationshus, du benytter, hvis du vil engagere og positionere dig overfor iværksættere og små og mellemstore virksomheder.

KPI Communications udvikler og driver projekter, samt skaber læring, løsninger og resultater til gavn for mennesker, individ og samfund. Vi er med dig hele vejen fra idé, udvikling og ikke mindst i evalueringen og skaleringen. Vores slogan er “Når resultatet tæller” – vi leverer mærkbare resultater til din virksomhed og dit projekt, og sikrer, at du når dine KPI’er. 

Peter KPI Communications

Peter Kofler

Adm. direktør

4040 4004

peter@kpic.dk

Louise KPI Communications

Louise M. Ø. Nielsen

Projektchef

2184 4424

louise@kpic.dk

Alex KPI Communications

Alex Randrup Thomassen

Seniorkonsulent

7199 0428

alex@kpic.dk

Jonas KPI Communications

Jonas Madsen

Projektchef

2843 0387

jonas@kpic.dk

Maria KPI Communications

Maria J. Guy

Projektleder

2267 7937

maria@kpic.dk

Hannah KPI Communications

Hannah Plaschke

Projektleder

5035 3439

hannah@kpic.dk

Erik KPI Communications

Erik Lautrup-Larsen

Webudvikler

erik@kpic.dk

Margit KPI Communications

Margit Lind

Konsulent

margit@kpic.dk

Patrick

Patrick Cedergren

Projektleder

6015 7263

cedergren@kpic.dk

Anna KPI Communications

Anna Mehr

Grafisk Designer

anna@kpic.dk

Sofie KPI Communications

Sofie Holmsberg

Projektkoordinator

6022 8337

sofie@kpic.dk

Zenia Sophia Graff Righolt

Projektkoordinator

zenia@kpic.dk

Patrick

Thor Bay

Digital Trainer & Knowledge Manager

2225 9103

thor@kpic.dk

Skal du være vores kollega?

Send os din ansøgning til

job@kpic.dk

Kontakt os for at høre hvordan vi kan hjælpe dig

KPI Communications logo

KPI Communications A/S

Frederikskaj 4

2450 København

Tlf

+45 71 99 25 23

Følg os her

KPI Communications © 2020 |  CVR: 30179390