Vi er KPI Communications

KPI Communications blev stiftet af Peter Kofler i 2006. Siden da har KPI Communications været det Business-To-Business konsulent- og kommunikationshus, man har ringet til, hvis man vil engagere og drive projekter målrettet iværksættere og små- og mellemstore virksomheder i Danmark. Gennem årene har vi løst spændende opgaver for en lang række danske og internationale virksomheder.

Vi har en bred kontaktflade til iværksættere og små- og mellemstore virksomheder i Danmark, og over 13 års erfaring i rygsækken. Dertil har vi en rækkevidde på over 100.000 virksomheder i vores databaser, hvorfor vi er det konsulent- og kommunikationshus, du benytter, hvis du vil engagere og positionere dig overfor iværksættere og små og mellemstore virksomheder.

KPI Communications udvikler og driver projekter, samt skaber læring, løsninger og resultater til gavn for mennesker, individ og samfund. Vi er med dig hele vejen fra idé, udvikling og ikke mindst i evalueringen og skaleringen. Vores slogan er “Når resultatet tæller” – vi leverer mærkbare resultater til din virksomhed og dit projekt, og sikrer, at du når dine KPI’er. 

Peter Kofler KPI Communications

Peter Kofler

Adm. direktør

4040 4004

peter@kpic.dk

Louise KPI Communications

Louise M. Ø. Nielsen

Projektchef

2184 4424

louise@kpic.dk

Alex KPI Communications

Alex Randrup Thomassen

Projektchef

7199 0428

alex@kpic.dk

Jonas KPI Communications

Jonas Madsen

Partner & Projektchef

2843 0387

jonas@kpic.dk

Hannah Plaschke

Projektchef

5035 3439

hannah@kpic.dk

Erik Lautrup-Larsen

Webudvikler

erik@kpic.dk

Margit KPI Communications

Margit Lind

Konsulent

margit@kpic.dk

Patrick

Emma Øyås

Projektleder

emma@kpic.dk

Patrick

Nicolai C. Petersen

Projektleder

2878 3982

nicolai@d-i-f.dk

Peter Mølbak Vilstrup

Projektleder

2227 5443

petervilstrup@kpic.dk

Line Larsen

Grafisk Designer

line@kpic.dk

Johann Svane

Head Of Policy

3146 9067

johann@kpic.dk

Ellen Lindberg

Projektkoordinator

ellen@kpic.dk

Kenneth Bojsen Møller

Produktionschef, Video- og Livestreamproducer

2120 7434

kenneth@kpic.dk

Tuuli Järvinen

Projektleder

tuuli@kpic.dk

Bjørg Nordskar

Projektleder

bjorg@kpic.dk

Fie C. Pedersen

Projektkoordinator

fie@kpic.dk

Skal du være vores kollega?

Send os din ansøgning til

job@kpic.dk

KPI Communications logo

KPI Communications A/S

Alhambravej 3

1826 Frederiksberg C

Tlf

+45 71 99 25 23

Følg os her

KPI Communications © 2021 |  CVR: 30179390