Vi er KPI Communications

KPI Communications blev stiftet af Peter Kofler i 2006. Siden da har KPI Communications været det Business-To-Business konsulent- og kommunikationshus, man har ringet til, hvis man vil engagere og drive projekter målrettet iværksættere og små- og mellemstore virksomheder i Danmark. Gennem årene har vi løst spændende opgaver for en lang række danske og internationale virksomheder.

Vi har en bred kontaktflade til iværksættere og små- og mellemstore virksomheder i Danmark, og over 13 års erfaring i rygsækken. Dertil har vi en rækkevidde på over 100.000 virksomheder i vores databaser, hvorfor vi er det konsulent- og kommunikationshus, du benytter, hvis du vil engagere og positionere dig overfor iværksættere og små og mellemstore virksomheder.

KPI Communications udvikler og driver projekter, samt skaber læring, løsninger og resultater til gavn for mennesker, individ og samfund. Vi er med dig hele vejen fra idé, udvikling og ikke mindst i evalueringen og skaleringen. Vores slogan er “Når resultatet tæller” – vi leverer mærkbare resultater til din virksomhed og dit projekt, og sikrer, at du når dine KPI’er. 

Peter Kofler KPI Communications

Peter Kofler

Adm. direktør

4040 4004

peter@kpic.dk

Louise KPI Communications

Louise M. Ø. Nielsen

Projektchef

2184 4424

louise@kpic.dk

Alex KPI Communications

Alex Randrup Thomassen

Projektchef

7199 0428

alex@kpic.dk

Jonas KPI Communications

Jonas Madsen

Projektchef

2843 0387

jonas@kpic.dk

Maria KPI Communications

Maria J. Guy

Projektleder

2267 7937

maria@kpic.dk

Hannah Plaschke

Projektchef

5035 3439

hannah@kpic.dk

Erik KPI Communications

Erik Lautrup-Larsen

Webudvikler

erik@kpic.dk

Margit KPI Communications

Margit Lind

Konsulent

margit@kpic.dk

Patrick

Patrick Cedergren

Produktionschef

6015 7263

cedergren@kpic.dk

Anna KPI Communications

Anna Mehr

Grafisk Designer

anna@kpic.dk

Patrick

Emma Øyås

Projektleder

emma@kpic.dk

Patrick

Nicolai C. Petersen

Projektkoordinator

2878 3982

nicolai@d-i-f.dk

Rasmus Beyer

Projektkoordinator

rasmus@kpic.dk

Tom Pruunsild

Projektleder

4268 4867

tom@kpic.dk

Peter Mølbak Vilstrup

Projektkoordinator

2227 5443

petervilstrup@kpic.dk

Teresa Rørbye

Projektleder

2390 0157

teresa@kpic.dk

Brian Raaby

Livestream- & Videoproducer

3056 0760

brian@kpic.dk

Line Larsen

Grafisk Designer

line@kpic.dk

Signe Kogut

Projektkoordinator

2826 2463

signe@kpic.dk

Sara Thulesius

Projektkoordinator

9394 1855

sara@kpic.dk

Johann Svane

Head Of Policy

3146 9067

johann@kpic.dk

Tiitta Virtanen

Projektleder

tiitta@kpic.dk

Zeinab Asem

Projektkoordinator

zeinab@kpic.dk

Gabrielle Nylund

Projektkoordinator

gabrielle@kpic.dk

Skal du være vores kollega?

Send os din ansøgning til

job@kpic.dk

KPI Communications logo

KPI Communications A/S

Alhambravej 3

1826 Frederiksberg C

Tlf

+45 71 99 25 23

Følg os her

KPI Communications © 2021 |  CVR: 30179390