Vi er KPI Communications

KPI Communications blev stiftet af Peter Kofler i 2006. Siden da har KPI Communications været det Business-To-Business konsulent- og kommunikationshus, man har ringet til, hvis man vil engagere og drive projekter målrettet iværksættere og små- og mellemstore virksomheder i Danmark. Gennem årene har vi løst spændende opgaver for en lang række danske og internationale virksomheder.

Vi har en bred kontaktflade til iværksættere og små- og mellemstore virksomheder i Danmark, og over 13 års erfaring i rygsækken. Dertil har vi en rækkevidde på over 100.000 virksomheder i vores databaser, hvorfor vi er det konsulent- og kommunikationshus, du benytter, hvis du vil engagere og positionere dig overfor iværksættere og små og mellemstore virksomheder.

KPI Communications udvikler og driver projekter, samt skaber læring, løsninger og resultater til gavn for mennesker, individ og samfund. Vi er med dig hele vejen fra idé, udvikling og ikke mindst i evalueringen og skaleringen. Vores slogan er “Når resultatet tæller” – vi leverer mærkbare resultater til din virksomhed og dit projekt, og sikrer, at du når dine KPI’er. 

Peter Kofler KPI Communications

Peter Kofler

Adm. direktør

4040 4004

peter@kpic.dk

Jonas KPI Communications

Jonas Madsen

Partner & Projektchef

2843 0387

jonas@kpic.dk

Hannah Plaschke

Direktør, Future of Work

5035 3439

hannah@kpic.dk

Alex KPI Communications

Alex Randrup Thomassen

Projektchef

7199 0428

alex@kpic.dk

Louise KPI Communications

Louise M. Ø. Nielsen

Projektchef

2184 4424

louise@kpic.dk

Patrick

Emma Øyås

Projektchef

emma@kpic.dk

Patrick

Nicolai C. Petersen

Projektleder

2878 3982

nicolai@d-i-f.dk

Peter Mølbak Vilstrup

Projektleder

2227 5443

petervilstrup@kpic.dk

Line Larsen

Creative Director

line@kpic.dk

Marlon Vilstrup Campbell

Visuel designer & video producer

marlon@kpic.dk

Tuuli Järvinen

Projektleder

tuuli@kpic.dk

Ellen Lindberg

Projektkoordinator

ellen@kpic.dk

Bjørg Nordskar

Projektleder

bjorg@kpic.dk

Fie C. Pedersen

Projektkoordinator

fie@kpic.dk

Artem Lazarev Stampe

Projektkoordinator

artem@kpic.dk

Lotta Ahlfors

Projektleder

lotta@kpic.dk

Marte Opedal

Projektkoordinator

Marte@kpic.dk

Isa Bäckmark

Projektkoordinator

isa@kpic.dk

Iryna Tereshchuk

Projektleder

iryna@kpic.dk

Yula Dalberg

Uddannelses- og bæredygtighedskonsulent

Yula@kpic.dk

Erik Lautrup-Larsen

Webudvikler

erik@kpic.dk

Margit KPI Communications

Margit Lind

Konsulent

margit@kpic.dk

Skal du være vores kollega?

Send os din ansøgning til

job@kpic.dk

KPI Communications logo

KPI Communications A/S

Alhambravej 3

1826 Frederiksberg C

Tlf

+45 71 99 25 23

Følg os her

KPI Communications © 2021 |  CVR: 30179390